27 Ağustos 2009 Perşembe

Miliyet - Online Miliyet Oku

Miliyet Oku


Fotoğrafçılığın çoğunlukla, basılmış halde kullanıldığı ve ağın, tasarladığını depola, ve 1920ler'den beri etrafta oldu, gazete sanayisi tarafından faydalanıldığı zaman. O, tasarlanacak olduğu zaman şimdi kullanmak için bu kadar ortak öğe olmayı kapattı, ve çok miliyet daha müsait oldu, öyle ki tasarımcılar, günlük bir esasta onu kullanmaya başlar. Başlangıçta, onun, türlü fotoğraflardan faydalanmaya geldiği zaman sadece birkaç küçük kaynak vardı, ama şimdi zamanların, değiştirdiği gibi ve teknolojinin, ilerlediği gibi, bundan dolayı stok fotoğrafçılığında miliyet kaynakların miktarı, yapar. Senin sonraki projende stok fotoğrafçılığının kullanımını düşünmenin olduğu zaman çıkartması için yerlerin bir avuç dolusu buradadır.

Eğer sen şimdiye kadar, bir geliştirici veya bir gelişme takımıyla çalışsaydın, bu makale muhtemelen, eve yakın vuracak. Tasarımcılar olarak, biz, her yıl kürenin karşısında geliştiricilerin düzineleriyle çalışırız. Bazılarımız, bir cevheri bulmak için yeteri kadar şanslıyız; Sadece onu alan bir geliştirici. Senin, hissettiğin bir geliştirici, senin aynı dalga boyunda kullanıcı arayüzüyle başarılması için neyin ihtiyaçların olduğu bakımından, ve onun, neye olmaya ihtiyaç duyduğudur. Çoğunlukla çoğu, yine de, biz, kendisiyle bizim genellikle, göze gözü görmediğimiz geliştiricileri buluruz.

Miliyet Gazete


Birçok insan, bir projede ne zaman karıştırılır, onların, problem ve onun çözümünün ortak bir anlayışı olduğuna emin olmak için çok önemlidir. Bu çizgi film, projelerin gerçekten, pratikte nasıl çalıştığını gösterir.

Bu, geliştiricilerde bir çarpma olarak ifade edilmez, benim, onların, tasarımcılardan çok farklı bir cins olduğuna inandığım gibi; Birazcık, umuttur ki eğer sen, burada ana hatlarını çizilen ilkelerin bir kısmını izlersen, senin gelişme sürecin umutla, daha önce biraz Xdaha çok olduğu düzgün biçime sokulabilir.

Modern yazılım gelişme metodolojileri, daha az belgelemenin, daha iyi olduğuna inanman için seni götürebilir, miliyet yine de bu, muhakkak her zaman olay değildir. Her şeyden önce, sağlanan olan en iyi belgeleme, kullanıcı arayüzüdür. UI sadece, verinin, olmalı olduğu geliştiriciye göstermez mi, ve onun, nasıl biçimlenmeli olduğu, ama hem de olması için ne ihtiyaçların olduğunun temel akışını temsil eder. Düşünülmüş ve tam UI'in, seni bir geliştiricinin rüya meslektaşına miliyet yapacak olduğu bir kuyu. Bahşedilen, orada her zaman, her şeyi beğenmeyen geliştiriciler olacak, tanımladı, ve senin arayüzünle özgürlükleri almayı sever. Bu geliştiriciler, tasarım toplumunda nadir (Ve çoğu zaman hoş karşılanmayan)dır.

Miliyet Haberleri


Bir tasarımcı olarak, sen, gelişmeye başlamaktan önce her tek sayfayı düşünülmüş yapmaya ihtiyaç duymazsın, ama geliştiricilerin ilerisinde kalmak için yardımcıdır. Bundan dolayı senin özelliklerini planla, ve senin en azından, onların, ona ihtiyaç duyduğu zaman gitmek için yapının bazı tipin (HTML, ve benzerleri) hazır olduğuna emin ol. Çok fazla baştan sayfayı yaratmanın yerine ihtiyaç duyulduğu cilalanan bir sayfa ve ilave verisinde gelmek için geliştiriciler için daha kolaydır, ve onlardan sonra tasarımcıyı gelmiş olmuş yapmak.

Tasarımcılar olarak, biz, bizim, üzerinde çalıştığımız her arayüzde kararların yüzlercesini yaparız. Seferin yüksekliği, bir masa hücresinde metnin miktarı, veya alt yazıda metnin hizası olup olmadığı, miliyet biz, her birine birçok kararı yapmaya ihtiyaç duyarız, ve her gün. Bu, çok fazla onların, yazdığı pratikliğin her parçasında yapması için sadece o kadar çok (Veya daha çok) nitpicky kararı olan geliştiriciler için olduğu gibidir. Ama gelişmenin güzelliği, tasarımdan daha az öznel olduğudur. Kesinlikle, mimari, kod tarzı ve lisan bütünüyle, düşüncelere bağlı olabilirdi, ama tasarlayabilen yolda, öznel değildir. Bazı insanlar, stok şekillerini tercih eder, diğeri resimlemeleri olurken. Herkesin, favori bir rengi var, birçok renk, farklı şekilde her kişi tarafından algılanabilirken.

Tasarımcılar olarak, biz, arayüzün, neye miliyet benzemeli olduğunu kararlaştırmaya ihtiyaç duyarız. Bazı geliştiricilerin, UI'le tamir etmeyi beğenebilmesine rağmen, onların işi değildir; Ve en sonunda onları onların, neyden yapıyor olmalı olduğuna yavaşlat: Geliştirme.

Miliyet Spor


Tasarımı değiştirmemeyi denemek için hem de önemlidir, geliştiriciler, özel özelliğin olduğu geliştirmenin ortasında olurken. Çevik, ve kalabalık metodolojileri, geliştiricilerin, onların, o zaman sahip olduğu isteklerle çalıştığına ısrar eder, ve takip eden sprintte, geliştirici, özelliği tekrar ziyaret edebilirdi, ve değişiklikleri miliyet yapabilirdi. Tasarımcılar olarak, biz, bizim, yapabildiğimiz gibi UI'in tekrar çarpanlara ayırmasının herhangi bir tipinden kaçınmayı denemeliydik. HTML'e dönmek ve değiştirmesi için geliştiriciler için sıkıcı iştir.

Bir HTML yapısını seç, ve ona yapıştır. Saymayı dene, tasarımın herhangi bir tipi, senin HTML ilk taslağında yer verdiği için (O, biraz şişmiş görünmesi için senin HTMLini yapsa bile). CSS şimdiden, miliyet senin arayüzünün bakışını kontrol etmeliydi, bundan dolayı bir yazı tipinin, CSS'de boyadığından değiştirmek için daha zor olan backend kodunun olduğu gibi HTML'i düşünmeyi dener.

Geliştiriciler, bizim, müşterilere revizyonları sağlamayı beğenmediğimiz kadar onların kodunu tekrar çarpanlara ayırmayı beğenmez. 'En mükemmel' sonucunu al, sen, yapabilince.

Miliyet


m.milliyet.com.tr

Günlük gazeteden haberler, son dakika gelişmeleri ve köşe yazıları.
www.milliyet.com.tr/ - Önbellek - Benzer -

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder